Po krótkiej przerwie kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” ruszyła dalej. Podczas spotkań uczniowie mają możliwość zapoznać się z zasadami bezpiecznego poruszania się na drogach i udzielania pierwszej pomocy.

W dniu 8 maja gościliśmy na terenie powiatu węgrowskiego w Szkole Podstawowej w Miedznie. Tradycyjnie dzieci i młodzież została wyposażona w zestawy odblaskowe. Z zaproszonych gości pani Magdalena Salata – dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – podkreślała, jak ważne jest noszenie odblasków przez osoby, ponieważ kierowcy dużo wcześniej widzą pieszego czy rowerzystę i mogą odpowiednio wcześniej zareagować. Odblaski są po prostu dla naszego bezpieczeństwa.

W dalszej części spotkania młodzież uczestniczyła w czterech panelach. Uczniowie mogli spróbować swoich sił na torze przeszkód przygotowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach. Jak się okazało jazda na rowerze po torze przeszkód nie była wcale taka łatwa. Jak podkreślił dyrektor WORD Siedlce pan Dariusz Napiórkowski było to dobre ćwiczenie szczególnie dla uczniów, którzy będą zdawać egzamin na kartę rowerową.

Kolejny panel dotyczący udzielania pierwszej pomocy przygotowali strażacy z PSP w Węgrowie.  Dzięki policjantom z komendy w Węgrowie uczniowie mogli z kolei obejrzeć filmy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Dodatkową atrakcją była możliwość spotkania się z rajdowym mistrzem Polski i Europy w klasie ERC2 panem Wojciechem Chuchałą oraz zasiąść za kierownicą  rajdowego Fiata 125p dzięki uprzejmości Automobilklubu w Warszawie.