www.bom.mazovia.pl

Właśnie ruszyła kolejna już edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2020, dzięki której mamy możliwość realnego decydowania o tym co jest dla nas ważne i  co chcielibyśmy zmienić, ulepszyć czy zmodernizować. Jest to moment, w którym sami możemy współdecydować np. Jak poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym, czy zadbać o podniesienie umiejętności kierowców w zakresie  kierowania pojazdami  w różnych grupach wiekowych? To szansa dla wszystkich kierowców, aby móc bezpłatnie pojechać na tor doskonalenia techniki jazdy i pod  okiem doświadczonych instruktorów sprawdzić swoje umiejętności oaz skorygować ewentualnie błędy. Minione edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych kierowców. W bieżącej edycji zostały zgłoszone projekty o numerach 300 i 305. Jeżeli te projekty zostaną zakwalifikowane dzięki Państwa głosom, będą mogły być one realizowane przez WORD w Siedlcach.

PROJEKT NR 300

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez podniesienie umiejętności kierowania pojazdami młodych 18-24 lata i starszych 55+ kierowców we wspólnych ćwiczeniach.

PROJEKT NR 305

Podniesienie umiejętności kierowania pojazdami kierowców w wieku 25-54 lat w ramach ćwiczeń na torze doskonalenia techniki jazdy.

 

Zachęcamy do głosowania, które prowadzone jest wyłącznie on-line na stronie. Możemy głosować maksymalnie na dwa projekty: na jeden projekt z puli ogólnowojewódzkiej i na jeden projekt z puli podregionalnej. Głos oddany tylko na jeden projekt też jest ważny.  bom.mazovia.pl ( tam też zawarte są wszystkie szczegóły, oraz wskazane wszystkie projekty).

Poniżej lista pozostałych projektów z podregionu siedleckiego.

137 – Zagospodarowanie części parkowej przy stawie w Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie oraz nasadzenia drzew przydrożnych w okolicy

189 – Zakup karetki bariatrycznej dla regionu siedleckiego

215 – Stara Szopa

253 – Działajmy wspólnie dla zdrowia

288 – Bezpłatne autobusy w weekendy z Siedlec i Łosic do Muzeum w Dąbrowie

297 – Subiektywny przewodnik po północno-wschodnim Mazowszu

299 – Widoczni - bezpieczni. Oświetlenie przejść dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 803 na zmodernizowanym odcinku Siedlce – Skórzec.   

 

GŁOSUJ SAM I ZACHĘĆ DO GŁOSOWANIA INNYCH.