Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach zaprasza kierowców z miasta Siedlce i powiatu siedleckiego w wieku powyżej 55 lat na bezpłatne szkolenie z techniki jazdy na torze w Modlinie w dniu 31 sierpnia (sobota).

Szczegóły szkolenia i wszelkie niezbędne informacje znajdują się w Regulaminie. W razie pytań można dzwonić do Wydziału Szkolenia i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD w Siedlcach pod numer 25 633 33 87.

Regulamin do pobrania

W dniu 8 sierpnia 2019 roku w Siedlcach przed Urzędem Miasta miała miejsce konferencja prasowa dotycząca kampanii „Odblask to nie obciach” promująca noszenie odblasków.

W dniu 15 czerwca Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach zorganizował Dzień Otwarty dla mieszkańców regionu. W ofercie było wiele atrakcji zarówno dla dorosłych jak i młodszych uczestników. Dopisała zarówno pogoda jak i mieszkańcy. Zaszczycili nas swoja obecnością również ważni goście: prezydent miasta Siedlce pan Andrzej Sitnik, dyrektor delegatury w Siedlcach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego pani Magdalena Sałata, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji w Siedlcach podinsp.. Krzysztof Skup oraz dyrektor filii w Siedlcach Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie pan Piotr Karaś.

Rozstrzygnięty został konkurs organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach pt. „Świeć odblaskiem i przykładem”. Wpłynęło w sumie 262 prace. Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Policji, Urzędu Marszałkowskiego i WORD Siedlce miała trudne zadanie wybrania tych najlepszych prac. Wszystkie prace były na wysokim poziomie i wybór był naprawdę trudny.

Po krótkiej przerwie kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” ruszyła dalej. Podczas spotkań uczniowie mają możliwość zapoznać się z zasadami bezpiecznego poruszania się na drogach i udzielania pierwszej pomocy.

W dniu 8 maja gościliśmy na terenie powiatu węgrowskiego w Szkole Podstawowej w Miedznie. Tradycyjnie dzieci i młodzież została wyposażona w zestawy odblaskowe. Z zaproszonych gości pani Magdalena Salata – dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – podkreślała, jak ważne jest noszenie odblasków przez osoby, ponieważ kierowcy dużo wcześniej widzą pieszego czy rowerzystę i mogą odpowiednio wcześniej zareagować. Odblaski są po prostu dla naszego bezpieczeństwa.

Tym razem z kampanią społeczną „Jesteś widoczny jesteś bezpieczny” Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach zawitał do Szkoły Podstawowej w Dziewulach w powiecie siedleckim. Razem z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Policji w Siedlcach i Zbuczynie oraz ze strażakami z PSP w Siedlcach poprowadziliśmy zajęcia związane z tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy.