W dniu 18.09.2017 r. w Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Strzale odbyła się uroczysta inauguracja kampanii społecznej „Jesteś widoczny jesteś bezpieczny-wyprawka dla pierwszoklasisty” z udziałem władz samorządowych Województwa Mazowieckiego oraz powiatu siedleckiego.

              Kampanię zainaugurowały – Janina Orzełowska – Wicemarszłek Województwa Mazowieckiego oraz Elżbieta Lanc – członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, które przedstawiły cele i założenia organizacyjne kampanii.

              Następnie Dyrektor WORD Siedlce Jacek Kobyliński przeprowadził z uczniami klas I pogadankę na temat bezpiecznego zachowania na drogach, podkreślając problem widoczności pieszych.

              Ratownicy Pogotowia MEDITRANS Siedlce zorganizowali pokaz niesienia pierwszej pomocy z uwzględnieniem zachowań dziecka w takiej sytuacji.

              Głos zabrali też zaproszeni goście tj. Starosta Siedlecki Dariusz Stopa, podinspektor Krzysztof Skup z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski.

              Po części artystycznej wykonanej przez dzieci z miejscowej szkoły nastąpiło przekazanie pierwszakom ze Strzały i Igań zestawów odblaskowych.

              Po części merytorycznej odbyła się konferencja prasowa z udziałem miejscowych mediów.

              Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów” skierowana jest do dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole podstawowej. W ramach kampanii dzieci otrzymają wyprawkę, w skład której wchodzą elementy odblaskowe w formie zawieszek – można je przypiąć do ubrania lub plecaka, opaski odblaskowej oraz opaski LED, którą można założyć na rękę lub obuwie. Dzieci biorące udział w kampanii będą również mogły zobaczyć, jak widoczna dla kierowcy samochodu jest osoba z odblaskiem i bez niego.